Dla Saunowiczów

Piąta edycja turnieju PTS Classic, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Saunowe, wspólnie z Gospodarzem tej edycji Aquadrom w Rudzie Śląskiej, ma na celu integrację środowiska Saunamistrzów i Saunowiczów, promowanie kultury poprawnego saunowania oraz saunowych ceremonii zapachowych, wykonywanych przez profesjonalnych Saunamistrzów.

Turniej klasyczny to pierwsza tego typu impreza o charakterze współzawodnictwa organizowana w Polsce. W odróżnieniu od wielu turniejów, nastawionych na opowiadanie historii i show, skupia się na profesjonalizmie Saunamistrzów i atmosferze relaksu oraz promowaniu prozdrowotnych zalet sauny.

Od 2020 roku PTS Classic został rozszerzony o eliminacje i przemianowany na Mistrzostwa Polski Saunamistrzów Ceremonii Klasycznych.

W 2021 roku turniej nie odbył się ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce.

W 2022 roku turniej składa się z 3 dniowych zmagań w dniach 24-26 czerwca, z których decyzją oceniających sędziów wybrani zostaną zwycięzcy. Po ostatniej ceremonii zawodów następuje dekoracja zwycięzców i pozostałych zawodników.

Czwarta edycja turnieju PTS Classic jako Mistrzostwa Polski Saunamistrzów Ceremonii Klasycznych odbyła się  1, 8 i 15 lutego 2020 (eliminacje) i 7-8 marca 2020 (finał). Gospodarzami tej edycji były odpowiednio Wodny Park Tychy, Sauna Olimpia w Białczy, Aquadrom w Rudzie Śląskiej i Aquapark FALA w Łodzi.
Trzecia edycja turnieju PTS Classic odbyła się 2-3 marca 2019 w Termach Krakowskich Bronowice w Krakowie.
Druga edycja turnieju PTS Classic odbyła się 3-4 marca 2018 w Aquaparku FALA w Łodzi.
Pierwsza edycja turnieju PTS Classic odbyła się 4-5 marca 2017 w Saunarium Borowinowa w Krakowie.