Dla Saunowiczów

Czwarta edycja turnieju PTS Classic, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Saunowe, wspólnie z Gospodarzami tej edycji Wodny Park Tychy, Sauna Olimpia, Aquadrom i Aquapark FALA, ma na celu integrację środowiska Saunamistrzów i Saunowiczów, promowanie kultury poprawnego saunowania oraz saunowych ceremonii zapachowych, wykonywanych przez profesjonalnych Saunamistrzów.

Turniej klasyczny to pierwsza tego typu impreza o charakterze współzawodnictwa organizowana w Polsce. W odróżnieniu od wielu turniejów, nastawionych na opowiadanie historii i show, skupia się na profesjonalizmie Saunamistrzów i atmosferze relaksu oraz promowaniu prozdrowotnych zalet sauny.

Od 2020 roku PTS Classic został rozszerzony o eliminacje i przemianowany na Mistrzostwa Polski Saunamistrzów Ceremonii Klasycznych.

Turniej składa się z 3 jednodniowych (1, 8 i 15 lutego) eliminacji oraz dwudniowego (7-8 marca) finału. W eliminacjach odbywających się w soboty o występ w finale walczy od 12 do 16 zawodników w ocenianych przez Jury i publiczność ceremoniach klasycznych. Tylko 8 z każdych zawodów zakwalifikuje się do finału. W finale w sobotę współzawodniczy 16 zawodników i w niedzielę 11 zawodników w ocenianych przez Jury i publiczność ceremoniach klasycznych. Po ostatniej ceremonii zawodów następuje dekoracja zwycięzców i pozostałych zawodników.

Poprzednia, trzecia edycja turnieju PTS Classic odbyła się 2-3 marca 2019 w Termach Krakowskich Bronowice w Krakowie.
Druga edycja turnieju PTS Classic odbyła się 3-4 marca 2018 w Aquaparku FALA w Łodzi.
Pierwsza edycja turnieju PTS Classic odbyła się 4-5 marca 2017 w Saunarium Borowinowa w Krakowie.